Serguei Beloussov esines Forbes Clubis

START UP NETWORKING WITH SERGUEI BELOUSSOV

AM

12. detsembril esines Forbes Clubi külalistele Vene lihatööstur ja raamatukaupmees Vadim Dõmov

„Sõidan Eestisse,” kirjutas Dõmov oma Moleskine kaustikusse vahetult enne 2007. aasta aprillirahutusi Tallinnas. „Ei sõida,” lisas ta sellele kommentaari pärast pronkssõduri teisaldamist. Viis aastat hiljem tuli Dõmov Forbesi kutsel Tallinna ja jagas läbi lumetormi lauluväljaku klaassaali jõudnud külalistele oma kogemusi Venemaal äri juhtimisest. Ürituse avasõnad ütles riigikogu esimees Ene Ergma.

Hoolimata sõjaväelisest haridusest on armeenia juurtega Dõmov üles ehitanud ühe edumeelseima Vene ettevõtte, Respublika raamatukaupluste keti. Ööpäev läbi avatud kauplustest on kujunenud rohkem klubitegevus kui raamatuäri, kus valgetele kauplustele lisavad värvi punkarisoengu või ninarõngaga müüjad. Respublika poodide läbimüügist moodustavad raamatud nüüd juba vähem kui poole.

Dõmov, kes avas 1997. aastal Vladivostoki endises kutsekooli sööklas oma esimese lihatsehhi, on kogunud rikkuse omanimelise lihatööstuse kaudu, mille aastakäive läheneb 7 miljardile rublale.

Tallinnas äratas Dõmovi tähelepanu Eesti tehnoloogiasektori areng, samuti huvitus ta meie kvaliteetsetest juustudest ja Forbesi kingitusena üleantud esimesest venekeelsete juhistega Click and Grow lillepotist, mis jõuavad loodetavasti peagi Respublika kauplustesse müügile.

Sponsor
ADMIRAL MARKETS